top of page

                    Müzik Prodüktörü / Ses Mühendisi

 

    Tufan Taş, 6 Aralık 1975 tarihinde İstanbul’da doğdu. Müzisyen olan amcasının izinden giderek küçük yaşlardan itibaren gitar çalmaya başlamış ve böylece müziğe ilk adımını atmıştı. Ortaokul yıllarında  bir müzik mağazasında çalışmaya başlayan Tufan Taş aynı zamanda piyano çalmayı öğreniyordu.  İÜ Devlet Konservatuarındaki müzik eğitimini, 1993 yılında İstanbul’un en büyük stüdyolarından biri  olan Raks Marşandiz Stüdyoları’nda çalışmaya başlayana kadar sürdürdü.  1993 yılından 1994 yılına kadar  Raks Marşandiz Stüdyoları’nda  kayıt teknisyeni olarak çalıştı ve bir süre sonra Raks Marşandiz Stüdyoları’nda  birçok hit şarkının Mix ve Masteringine imza attı. Bunu takip eden yıllarda Tufan Taş Türk müzik endüstrisi içinde bir çok başarılı projeye imza attı.

 

 

    2000 yılında müzikal yaşamı ve kariyeri için daha verimli olabilmek adına tek başına devam etme kararı alarak, kendi stüdyosunu  kurdu.  Aranjör/Ses Mühendisi ve Müzik Prodüktörü olarak Türkiye’nin bir çok ünlü sanatçısıyla, Türk müzik endüstrisine yön veren  önemli projelere imza attı. 2004 yılında müzik direktörlüğünü ve aranjelerini yaptığı Gülşen’in  “Of Of” albümünün çıkış şarkısı olan “Of Of”  Türkiye’nin en popüler şarkılarından biri oldu.  Şarkı, müzik listelerinde haftalarca bir numarada kaldı ve ”Kral Tv Müzik Ödülleri’nde yılın en iyi şarkısı ödülünü kazandı. Şarkı, aynı yıl birçok yabancı ülkenin sanatçıları tarafından  da seslendirildi. “Of Of’” şarkısının yanısıra Sezen Aksu’nun 1988 yılında seslendirdiği “Sarışınım” adlı şarkı en başarılı cover şarkılarından biri olarak hafızalara kazındı.

 

    Bunun yanısıra Tufan; Nazan Öncel, Gülşen, İbrahim Tatlıses, Ajda Pekkan, Burcu Güneş, Tarkan, Alişan, Gülben Ergen, Harun Kolçak, Gökhan Özen, Sezen Aksu, Nilüfer, Sibel Can, Bülent Ersoy, Ebru Gündeş, Gönen, Çelik, Ayşe Özyılmazel, İzel, Murat Boz, Bengü, Hande Yener gibi pek çok sanatçının albümünde aranjör, ses mühendisi ve müzik direktörü olarak yerini almıştır. 2014 yılından itibaren Soundtaxi Music Publishing şirketi ile ortaklık içinde bulunarak şirket bünyesinde bulunan IBM, Mc Donald's, Samsung, LG, Sony, Microsoft, Coca-Cola gibi birçok (Referans Listesi için tıklayın) şirkete reklam ve tanıtım müzikleri hazırlamaktadır. 

bottom of page